Tynki dekoracyjne:Beton dekoracyjny kraków


Beton dekoracyjny inaczej industrialny jest cienkowarstwową powłoką ścienną, która  swoją strukturą jak też kolorystyką  w pełni przypomina naturalny  beton architektoniczny. Wykonywany jest przez nakładanie materiału za pomocą pacy weneckiej ze stali nierdzewnej o grubość  3,5mm i odpowiedniemu uformowaniu struktury.

Materiał  z którego wykonuje się tą technikę dekoracyjną, jest  mieszaniną wyselekcjonowanych kruszyw oraz pyłu marmurowego, połączoną naturalnymi spoiwami przyjaznymi dla środowiska oraz otoczenia. Może być aplikowany na wszystkie powierzchnie nośne,  od ścian po meble.

Zalety betonu dekoracyjnego:

Oprócz zalet wizualnych jakie niewątpliwie posiada beton dekoracyjny, idealnie sprawdza się w łazienkach, na klatkach schodowych, korytarzach jak też  w salonie,  jako wyeksponowana ściana lub ściana na której znajduje się zestaw kina domowego. Za przykład można tu podać też niekonwencjonalne rozwiązanie jakim jest stworzenie ‘’militarnego  bunkru’’, okładając ściany  wraz z sufitem tynkiem imitującym beton.

Beton ze względu na właściwości jakie posiada, nadaje się również na zewnątrz budynków, zastępując ciężkie elewacyjne płyty betonowe które  znacznie obciążają ściany.

Przykładowo na metr kwadratowy  dekoracyjnego betonu  potrzeba zaledwie dwa kilogramy materiału, zaś płyty elewacyjne o tym samym metrażu ważą nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jest to dość duże ograniczenie dla ciężkich płyt gdyż nie można ich montować na lekkich konstrukcjach typu ścianka GK w przeciwieństwie do cienkowarstwowej dekokacji ściennej.  

Beton bardzo dobrze harmonizuje w pomieszczeniach  surowych,  w połączeniu ze szkłem, drewnem czy bielą, nadaje wnętrzom swoisty industrialny  klimat.

Można go barwić oraz aranżować  na wiele sposobów  np. boniowanie, to technika znana od lat  która imituje  odciśnięte szalunki czy nakładające się bloki  płyt. Dodatkowo można też frezować otwory które mają przypominać stożkowe kotwy łączące ze sobą dwie płyty szalunkowe.

Beton dekoracyjny zabezpiecza się specjalnym impregnatem który głęboko wnika w strukturę, przez co  bardzo dobrze sprawdza się pod względem utrzymania w czystości. Jest też trwały i odporny na uderzenia oraz zadrapania, a jeśli takowe nastąpi  łatwo uzupełnić  brakujący ubytek.

Zobacz beton dekoracyjny w naszej galerii:

Beton w łazience Beton jako dodatek Beton łazienka Beton industrialny Kraków
       
© 2008 - 2013 Dekor marmo - Aranżacja wnętrz kraków Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WebProm - Tworzenie Stron
aranżacja wnętrz kraków - farby dekoracyjne - tynki dekoracyjne - tynki dekoracyjne katowice, tynki dekoracyjne warszawa, tynki dekoracyjne bielsko biała - malowanie dekoracyjne - stiuk oraz trawertyn