Tynki dekoracyjne:Beton dekoracyjny kraków


Efekt rdzy

Urządzenie oraz aranżacja  naszego mieszkania zależy  głównie  od nas samych. Naszych możliwości finansowych, ale przede wszystkim od  wizji i stylu w jakim czujemy się najlepiej.. Ostatnimi czasy coraz modniejszy staje się styl o charakterze naturalnym, surowym, industrialnym  w którym do dekoracji naszych wnętrz używamy materiałów typu szkło, drewno czy też beton.

Do bardzo efektownych dekoracji ściennych możemy zaliczyć także nową choć jakże starą strukturę efekt rdzy.
Efekt rdzy dekoracyjnej może być wykonywany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również na zewnątrz. Dzięki odpowiedniemu materiałowi można uzyskać efekt rdzy niemal  na każdym materiale , niezależnie od tego czy są to powierzchnie budowlane, metal, drewno, materiały drewnopodobne, plastik czy inne powierzchnie. Dzięki takim możliwościom realne jest stworzenie niepowtarzalnej aranżacji wnętrza oraz zewnętrznych elementów.

Preparat do tworzenia efektu rdzy – Oxidecor E

Oxidecor E jest jednym z kilku dostępnych na rynku preparatów do uzyskiwania efektu rdzy. Składa się z podkładu masy właściwej oraz preparatu  który powoduje utlenianie  się metalu. Użycie tego typu środków jest bardzo łatwe.

Pierwszym zabiegiem jaki należy wykonać jest  zagruntowanie powierzchni chłonnej .Jeżeli wcześniej ten element został wykonany należy przejść do kolejnego etapu działania.
 Powierzchnie wykonane z gładzi gipsowej powinny być zagruntowane bezbarwnym koncentratem w proporcjach 1:3 z wodą. Gruntowanie powierzchni  znacznie zwiększa przyczepność oraz zapobiega wzmożonej chłonności powierzchni, dzięki temu możliwe jest łatwiejsze nanoszenie kolejnych warstw.
Zagruntowaną powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na przynajmniej pięć godzin.

Podkład kwarcowy

Następnie  dekorowany obiekt należy zagruntować gruntem kwarcowym . . Kwarc należy rozpuścić według informacji zawartych na opakowaniu – przeważnie w stosunku 70% preparatu do 30% wody. Zastosowanie podkładu kwarcowego poprawia przyczepność nanoszonych kolejnych warstw. Należy pamiętać, że podkład kwarcowy powinien schnąć przez przynajmniej pięć godzin zanim dokona się nanoszenia kolejnych warstw.

Wykonanie dekoracji

Po wyschnięciu podkładu kwarcowego, należy nanieść dokładnie wymieszaną masę Oxidekor E .
 W przypadku nanoszenia dwóch warstw pomiędzy jedną, a drugą warstwą koniecznie jest odczekanie przynajmniej pięciu godzin, podobnie jak w przypadku gruntu.

 Następnie masę dekoracyjną która zawiera cząstki metalu nakładamy na ścianę pędzlem lub pacą inox  i  niedopuszczając do wyschnięcia masy spryskujemy strukturę specjalnym Aktywatorem Blue . Pod wpływem reakcji tworzą się niepowtarzalne efekty rdzewienia metalu.
Oxidecor E potrzebuje od sześciu do ośmiu godzin aby zupełnie wyschnąć, po tym okresie czasu można ponownie nałożyć aktywator w celu zwiększenia efektu rdzy.
Po wykonaniu całego procesu należy pozostawić powierzchnię do wyschnięcia na przynajmniej dwanaście godzin. Po tym czasie konieczna jest impregnacja, aby utrzymać efekt jak najdłużej.

Efekt końcowy

Efekt rdzy jest niezwykle popularny w dekoracji zarówno wnętrz jak i elementów zewnętrznych. Dzięki niemu możliwa jest stylizacja praktycznie każdego miejsca w oldschoolowej formie.
Co najważniejsze można uzyskać różne odcienie efektu rdzy.
W ofercie posiadamy trzy odcienie
-OXIDEKOR E w kolorze rudawym
-OXIDECOR E BLUE w odcieniu niebieskim
-OXIDECOR E ROSSO w kolorze czerwonym

Do zwiększenia efektu dekoracyjnego możliwe jest też dodanie  np. napisu lub loga firmy który podkreśli jeszcze bardziej całość dekoracji.  Efekt rdzy dekoracyjnej to obecnie jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych zdobywających tysiące sympatyków.
 Oprócz walorów wizualnych jakie niewątpliwie ów produkt posiada, świetnie sprawdza się w miejscach użyteczności publicznej ze względu na jego wytrzymałość na zadrapania czy zmywanie. Może być też stosowany w korytarzach, klatkach schodowych czy też w miejscach wyeksponowanych jako element dekoracyjny

 

Efekt rdzy w łazience Efekt rdzy na betonie
Efekt rdzy w salonie
Rdza w salonie
Efekt rdzy na ścianie
 dekoracja_lazienki_efekt_rdzy  dekoracja_salonu_efekt_rdzy_beton  salon2_efekt_rdzy  salon_z_efektem_rdzy  rdza_foto
© 2008 - 2013 Dekor marmo - Aranżacja wnętrz kraków Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WebProm - Tworzenie Stron
aranżacja wnętrz kraków - farby dekoracyjne - tynki dekoracyjne - tynki dekoracyjne katowice, tynki dekoracyjne warszawa, tynki dekoracyjne bielsko biała - malowanie dekoracyjne - stiuk oraz trawertyn